ثبت و پیگیری نوبت

۱- چگونه مطمئن باشم که پس از ثبت نوبت، تاریخ مراجعه برای من ارسال می شود؟

پاسخ:  علاوه بر سابقه ، تجربه و محتوای غنی وب سایت اون با من، دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی یک ستاره به این کسب و کار رسمیت و اعتبار می‏‌بخشد. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی سامانه نوبت دهی پزشکان و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‏‌شود و کسب و کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد. برای اطمینان بیشتر شما می‏‌توانید در صفحه اصلی وب سایت اون با من با کلیک روی نماد از جعلی نبودن آن اطمینان پیدا کنید.

 

۲- آیا برای ثبت نوبت از اون با من، حتما باید در سایت عضو باشم؟

پاسخ:  خیر، به دلیل راه اندازی بخش های دیگر سایت امکان عضویت در سایت وجود ندارد و کاربر بدون عضویت در سایت قادر به ثبت نوبت می باشد.

 

۳- آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم نوبت خود را ثبت کنم؟

پاسخ:  شما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌‏توانید نوبت خود را ثبت کنید.

 

۴- از وضعیت نوبتی که ثبت کرده‏‌ام، چگونه می‌‏توانم مطلع شوم؟

پاسخ:  اون با من با ارسال پیامک‏، وضعیت نوبت و تاریخ مراجعه را به شما اعلام می‏‌کند.

توجه داشته باشید که ۰۹۳۵۶۱۷۳۵۲۸ تنها شماره‌‌‌ ای است که اون با من از طریق آن برای کاربران خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان اون با من، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام اون با من است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به [email protected] اطلاع دهید.

 

۵- می‌‏توانم نوبتم را ابطال کنم یا تغییر بدهم؟

پاسخ:  پس از پرداخت هزینه نوبت دهی دیگر امکان ابطال نوبت وجود ندارد ولی در صورتی که بخواهید تاریخ مراجعه را تغییر دهید کافیست با پشتیبان سایت اون با من تماس بگیرید و موضوع را با کارشناسان در میان بگذارید.

 

۶- بعد از ثبت نوبت، برای اطمینان از پردازش آن باید با اون با من تماس بگیرم؟

پاسخ:  خیر، پس از انجام مراحل ثبت نوبت، پردازش نوبت شما به صورت خودکار از طریق سرویس پیامک یا ایمیل اطلاع‏ رسانی خواهد شد و در صورتی که نیاز باشد کارشناسان اون با من با شما تماس خواهند گرفت.

 

۷- می‏‌توانم نوبتم را تلفنی ثبت کنم؟

پاسخ:  خیر، به منظور تسریع فرایند پردازش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت نوبت، کاربران محترم ‏باید نوبت خود را اینترنتی ثبت کنند.

 

پرداخت

۱- مبلغ نوبتم را چگونه می‏‌توانم پرداخت کنم؟

پاسخ:  همگی کاربران اون با من می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی و با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت اون با من، هزینه نوبت را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

 

۲- با استفاده از کارت کدام بانک‌ها می‌توان هزینه سفارش را اینترنتی پرداخت کرد؟

پاسخ:  شما می‌توانید با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت اون با من، هزینه نوبت را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

 

۳- ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق باشد، ولی مبلغ از حساب من کم شده باشد؟

پاسخ:  گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا ۷۲ ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

 

۴- آیا پرداخت اینترنتی وجه نوبت در سایت اون با من امن است؟

پاسخ:  پرداخت اینترنتی به گونه‏‌ای طراحی شده که امن و راحت باشد. با وجود این شما نه تنها برای ثبت نوبت از اون با من که هنگام هرگونه پرداخت اینترنتی برای اطمینان از امنیت پرداخت خود نکته‏‌های زیر را رعایت فرمایید:

– با مشاهده قسمت آدرس (Address Bar)، در مرورگر (Browser) وب خود مطمئن شوید از پروتکل امن https به جای پروتکل http استفاده می‏‌شود به عبارت دیگر باید در ابتدای آدرس، https وجود داشته باشد.

– قبل از ورود اطلاعات از وجود قفل طلائی رنگ در قسمت بالا و سمت راست صفحه مرورگر وب خود مطمئن شوید، در صورت عدم مشاهده این قفل از وارد کردن اطلاعات کارت خود خودداری کنید.

– برای ورود اطلاعات کارت خود حتماً از صفحه کلید مجازی موجود استفاده کنید.