دکتر حمید احمدی

متخصص جراحی عمومی، فلوشیپ جراحی پستان

5,000 تومان

نوبت دهی اینترنتی:

هزینه نوبت دهی از طریق درگاه پرداخت اینترنتی دریافت می شود و هزینه ویزیت به صورت جداگانه در محل مراجعه دریافت می شود.

برای آگاهی از شرایط نوبت دهی به صفحه قوانین و شرایط سایت مراجعه نمایید.


کاربر گرامی لطفا قبل از ثبت اطلاعات بیمار در فرم زیر جهت نوبت دهی، در ابتدا راهنمای ثبت نوبت را مطالعه کنید.

در حال حاضر امکان نوبت دهی برای این خدمت وجود ندارد.

مشخصات

اعمال جراحی

جراحی سرطان سینه, جراحی کیست های سینه, جراحی زیبایی سینه, کوچک کردن سینه, جراحی فیبروآدنوم, جراحی پروتز سینه, تعبیه پروتز سینه, جراحی های ترمیمی سینه

توضيحات بيشتر

دکتر حمید احمدی متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی سرطان و پستان در تهران

سوالاتی که اکثر بیماران مبتلا به سرطان سینه از پزشکان متخصص جراحی سرطان و پستان درباره عوامل بروز سرطان سینه ، تشخیص زود هنگام و درمان بیماری سرطان پستان پرسیده می شود، به درخواست سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان اون با من توسط دکتر احمدی پاسخ داده شده اند. سوالات مطرح شده به همراه پاسخ به صورت زیر می باشند:

۱.چه عواملی باعث بروز سرطان سینه می شود؟

دکتر احمدی به این سوال اینگونه پاسخ داده اند که عوامل خطر یا ریسک فاکتورها در واقع عواملی هستند که باعث بالا بردن احتمال ابتلای یک فرد به بیماری می گردد. سرطانهای گوناگون دارای ریسک فاکتورهای متفاوتی هستند. در برخی مواقع حتی با وجود چند ریسک فاکتورِ بروز سرطان سینه، فرد مبتلا به سرطان سینه نمی گردد. بعضی از عوامل شناخته شده برای سرطان پستان شامل موارد زیر است:

۱.افزایش سن ۲.افزایش وزن ( بعد از یائسگی ) ۳.سابقه فامیلی سرطان پستان یا تخمدان در بستگان ۴.قاعدگی زودرس ۵.یائسگی دیررس ۶.الکل ۷.دخانیات ۸.هورمون

۲.بستگان من مبتلا به سرطان سینه شدند، من چه کار باید انجام دهم؟

با توجه به اینکه ابتلا به سرطان پستان در بستگان ریسک سرطان را در فرد بالا می برد توصیه می شود به محض تشخیص سرطان پستان در فرد، بستگان درجه یک ِ مؤنث به پزشک مراجعه کرده و بررسی شوند.

۳.برای معاینه و مشورت به چه پزشکی مراجعه کنم؟

بهترین پزشکان، فلوشیپ های ( فوق تخصص های ) جراحی پستان هستند و در صورت عدم دسترسی می توان به متخصصین جراحی عمومی مراجعه کرد . نکته قابل ذکر این است که متخصصین زنان هیچ گونه جراحی در مورد بیماری های پستان انجام نمی دهند.

۴.آیا ماموگرافی خطرناک است و ریسک سرطان را بالا می برد؟

دکتر حمید احمدی متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی سرطان و پستان در تهران درباره ماموگرافی اینگونه پاسخ دادند که مطالعات بسیار زیادی از سال ها قبل در این مورد انجام شده و امروزه با اطمینان می توان گفت با توجه به دوز اشعه انجام ماموگرافی هیچ نقشی در بروز سرطان پستان ندارد و بالعکس در تشخیص زودرس این بیماری بسیار مؤثر است.

۵.آیا کیست سینه به سرطان تبدیل میشود؟

این سوال برای اکثر بیماران مبتلا به کیست سینه پیش می آید و دکتر حمید احمدی فلوشیپ جراحی پستان اینگونه پاسخ می دهند که خیر، کیست خطر سرطان پستان را بیشتر نمی کند و خود کیست هم تبدیل به سرطان نمی شود. احتمال تبدیل کیست به سرطان مثل بقیه قسمت های پستان است.

۶.برای جراحی پستان به رضایت همسر نیاز است؟

اصولا در مواردی که بیمار مبتلا به سرطان است برای جراحی فقط به رضایت خود بیمار احتیاج است ولی در مواردی که جراحی صرفاً جنبه زیبایی دارد معمولاً جراحان ترجیح می دهند بجز خود بیمار، همسر یا ولی فرد در این تصمیم گیری نقش داشته باشند.

۷.چگونه بفهمیم سرطان پستان به سایر قسمت های بدن پخش شده؟

بررسی انتشار سرطان پستان به سایر نقاط بدن ( متاستاز ) با کمک ابزارهای تصویر برداری انجام می شود که بسته به مرحله بیماری می توان از سی تی اسکن و اسکن استخوان و در مواردی نیز از MRI و PET scan استفاده کرد ولی اصولاً در مراحل اولیه بیماری نیازی به این موارد نیست.

۸.فیبروآدنوم چیست و درمان آن چیست؟

فیبروآدنوم ها جزء توده های خوش خیم پستان هستند و مربوط به سنین جوانی است. بر اساس اندازه و سرعت رشد این توده ها و گاهی بر اساس اصرار بیماران این توده ها جراحی می شوند. نکته قابل توجه این است که تشخیص قطعی بر عهده پاتولوژیست می باشد و برای اطمینان قطعی باید از توده نمونه گیری کرد هرچند سونوگرافی نیز با دقت بالایی می تواند این توده ها را شناسایی کند.

۹.درمان درد پستان چیست و آیا نشانه سرطان است؟

درد های پستان به دو گروه مرتبط با قاعدگی و غیرمرتبط با قاعدگی دسته بندی می شوند. معمولا در بین افراد جوان شایع است و مرتبط با تغییرات هورمونی در بدن است . در مورد درمان توصیه می شود جهت بررسی علل کمتر شایع حتما با پزشک مشورت شود . درد جزو علائم شایه برای سرطان پستان نیست.

۱۰.چرا در سرطان پستان زیربغل هم جراحی می شود؟

امروزه جراحی زیربغل بسیار محدود شده است ولی به طور کلی زمانی که درگیری واضح در غدد لنفاوی زیربغل مشهود باشد جراحی زیربغل به منظور پاکسازی غددلنفاوی گرفتار انجام می شود.

 

نوبت دهی اینترنتی دکتر حمید احمدی

نوبت دهی آنلاین دکتر حمید احمدی از طریق سایت اون با من امکان پذیر است و شما می توانید با ارسال اطلاعات بیمار از طریق فرم و بررسی اطلاعات توسط کارشناسان سایت، زمان و محل مراجعه را از طریق پیامک دریافت کنید.

پیامک اطلاع رسانی زمان مراجعه به شماره موبایلی که در فرم بیمار وارد می کنید ارسال می شود.

همینطور در صورتی که پیامک اطلاع رسانی را به خاطر نبود آنتن یا خاموش بودن تلفن همراه و یا هر مشکل دیگر دریافت نکردید، همکاران بخش پشتیبانی سایت اون با من با شماره تلفن ثابت شما تماس خواهند گرفت و زمان و محل مراجعه را به شما اعلام خواهند کرد.